Log in

Znakomite otwarcie sezonu AthleTeam! Swoboda z minimum, Zalewski z rekordem!

Znakomite otwarcie sezonu przez zawodników AthleTeam. Na mityngu Czech Indoor Gala w Ostrawie Ewa Swoboda zapewniła sobie prawo startu w mistrzostwach świata w Birmingham, a Karol Zalewski poprawił najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki w biegu na dystansie 300 metrów.

 

Nasza sprinterka wskaźnik wypełniła już w eliminacjach. Swoboda w pierwszej rundzie przebiegła 60 metrów w 7.28 (minimum to 7.30), a w finale wyśrubowała swoje osiągnięcie uzyskując 7.21. Nigdy w dotychczasowej karierze zawodniczka klubu AZS AWF Katowice nie biegała tak szybko w pierwszym starcie. Kolejną szansę na dobry występ będzie miała Swoboda w sobotę we francuskim Val-de-Reuil.

Imponująco pobiegł Karol Zalewski. Członek grupy AthleTeam o 0.13 sekundy poprawił nieoficjalny rekord Polski w biegu na 300 metrów. Zawodnik z Olsztyna finiszował za Czechem Pavlem Maslakiem i uzyskał wynik 32.60! Drugi z naszych reprezentantów, Tymoteusz Zimny, był czwarty (34.48).

Jako siódma minęła linię mety biegu na 3000 metrów Sofia Ennaoui. Czas 8:53.63 jest minimalnie słabszy od wynoszącego 8:50.00 wskaźnika na halowe mistrzostwa świata w Birmingham.

Trzecia w biegu na 300 metrów była Anna Kiełbasińska (37.60). Na piątym miejscu w biegu na 60 metrów przez płotki rywalizację zakończył Artur Noga (7.79). Szósty w pchnięciu kulą był Szymon Mazur (18.10). Remigiusz Olszewski był ósmy w sprincie na 60 metrów (6.75).

Dane kontaktowe

Athleteam to licencjonowana agencja menadżerska działająca w obszarze lekkoatletyki. Współpracujemy z najlepszymi zawodnikami Królowej Sportu.

AthleTeam Marcin Rosengarten

  • 41-506 Chorzów, Śląsk
  • ul. Brzozowa 1/18

Kontakt

Jeżeli masz jakieś pytania, śmiało napisz do mnie.